| alecsa91 a întrebat:

Ce inseamna "Fetch as Google"? Cum s-ar traduce?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Înseamnă că în acele momente vei putea aceesa google e disponibil.

| halogen001 a răspuns:

The Fetch as Google tool enables you to test how Google crawls or renders a URL on your site. You can use Fetch as Google to see whether Googlebot can access a page on your site, how it renders the page, and whether any page resources (such as images or scripts) are blocked to Googlebot. This tool simulates a crawl and render execution as done in Google's normal crawling and rendering process, and is useful for debugging crawl issues on your site.

Traducere posibila:

Instrumentul "Preluare in mod Google" (Fetch as Google) vă permite să testați modul în care Google accesează cu crawlere sau vede un URL de pe site-ul dvs. Puteți folosi "Fetch as Google" pentru a vedea dacă Googlebot poate accesa o pagină de pe site-ul dvs., cum se vede acea pagina și dacă resursele de pe pagina (cum ar fi imagini sau scripturi) sunt vazute de Googlebot. Acest instrument simulează un crawl și executa procesele Google crawling și redarea normală fiind util pentru depanarea problemelor de accesare cu crawlere pe site-ul tau.

| Pardelian a răspuns:

Sa dai rezultate cat mai bune intr-un timp cat mai scurt