| AndreiAndrei99 a întrebat:

Ce inseamna gb(giga bytes) de la xbox si cu ce il face mai bun daca e mai mare?

Răspuns Câştigător
| tonic11 a răspuns:

De fiecare cand dai "save" la un joc, hardul tau(cel care iti pastreaza salvarile) se umple cu gb, si cu cat ai mai multi gb cu atat mai mult poti salva cat mai multe jocuri.

| AndreiAndrei99 explică (pentru tonic11):

Am gasit la domo una cu 4 gb si una cu 250 gb, deci inseamna ca la 4 gb abia as putea salva un joc

| tonic11 a răspuns (pentru AndreiAndrei99):

O salvare la un joc nu consuma un 1GB.in medie, o salvare ocupa vreo 12 MB(mega biti).(1000 MB=1 GB) Totusi, iti recomand cel de 250 de GBwinking

| AndreiAndrei99 explică (pentru tonic11):

Ce zici?

| AndreiAndrei99 explică (pentru tonic11):

Bine mersi pentru tot iti dau funda

| tonic11 a răspuns (pentru AndreiAndrei99):

Ca playstation e mai bun

| tonic11 a răspuns (pentru AndreiAndrei99):

Mersi

| AndreiAndrei99 explică (pentru tonic11):

Mai am o intrebare, e bun un play station 3 cu 160 gb?

12 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

GB-urile adica memoria xboxului este pentru salvarea jocuriilor sau a diferiteror programe pentru xbox.Nu prea stiu despre xbox eu folosesc playstatyon

| AndreiAndrei99 explică:

Deci cand dai save la un joc pus in xbox ramane salvat si mai tarziu cand il bagi iei de unde ai ramas

| AndreiAndrei99 explică:

Ok multumesc dar totusi inca nu m-am decis daca xbox sau playstation

| tonic11 a răspuns (pentru AndreiAndrei99):

Eu iti recomand Playstation.Un motiv ar fi faptul ca daca vrei sa joci online, trebuie sa platesti un abonament lunar pentru XBOX, iar pentru Playstation e GRATIS! plus ca Playstation are o colectie mai mare de jocuri decat XBOX

| AndreiAndrei99 explică:

Cu placere