| WithoutName123456789 a întrebat:

Ce inseamna GPL la programe? Am intrat pe un site sa descarc ceva si scria asa: Free(GPL).

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Gpl inseamna general public licence.adica oricine detine o copie a respectivului software, are dreptul sa-l foloseasca si sa-l modifice dupa cum vrea el, deci este o licenta de distributie libera.

| al3xander a răspuns (pentru supermdmario):

Bravo, cel mai bun raspuns dintre toate, meriti funda, restul sunt niste cretini care habar n-au despre ce vorbesc.

5 răspunsuri:
| MarianAlex112 a răspuns:

Probabil este un program care este necunoscut de lume si promovat dupa cate imi aduc aminte este un progeram de curatat pc-ul de erorri. funda

| Andydaniel96 a răspuns:

.gpl e o extensie tongue

| MarianAlex112 a răspuns (pentru Andydaniel96):

Nu exista extensie Free(GPL).laughing)