| cosminboy12 a întrebat:

Ce inseamna hd ca nu stiu primul raspuns primeste funda?

11 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Televiziunea cu rezoluție înaltă (în engleză: High-definition television sau HDTV) este un sistem digital de difuzare a imaginilor televizate, care folosește o rezoluție a imaginilor mărită semnificativ față de formatele folosite în sistemele tradiționale, analogice (NTSC, SECAM și PAL, numite în general "rezoluție standard" - SDTV).

Pa-pa.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

High Definition, adică are 720p sau 1080p.

| MadRaven a răspuns:

HD=High Definition
Adica are cea mai inalta calitate
Numai bine!happy

| Florincrap a răspuns:

HD=High Definition=inalta definitie=o mai buna calitate a imaginii si a sunetului.

| papys44 a răspuns:

HD-High-definition ..sau claritate mare
Are 720 pixeli
sau 1080 pixeli
Pilxelul e un patratel ..Mai multi pixeli formeaza o imagine.
Sper ca am reusit sa iti explic pe romaneste.
PS:Nici eu nu stiam anul trecur...

| alexx102428 a răspuns:

Sa se vada la o calitate mai buna si mai rapida si mai clara

| FURRIA a răspuns:

High-definition

| ღAngelღ a răspuns:

Hd? Hunedoara. Glumesc, H.d. = High definition asta inseamna stilul prin care se poate vedea o imagine... Mai clara de exemplu... O rezolutie mai buna

| George_Alecss_1998 a răspuns:

Cosmin HD inseamna High Definition
Adica are o calitate mai bunawinking

| BlackAngel01 a răspuns:

High-definition - de inalta definite - adica sa se vada mai bine

| Bw0wDaR a răspuns:

Salut! HD inseamna High Definition cum a zis George, dar nu o calitate mai buna! Inseamna o rezolutie mai buna si mult mai clara decat cea obisnuita!big grin. Daca ai inteles si ti-a placut raspunsul meu "Funda"!big grin