| Psycho777 a întrebat:

Ce inseamna in jocuri [gen crysis 3] MSAA sau FXAA?
Dar ANTIALIASING?

5 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

MSAA și FXAA sunt ramuri alte ANTIALIASING-ului.

ANTIALIASING-ul reprezintă puterea vizuală a plăcii video care acoperă colțurile creeate de rezoluțiile foarte mici.

Dacă rulezi jocul pe o rezolutie de 1680x. atunci îți recomand să le lași pe OFF, deoarece omoară placa video.

| Psycho777 explică (pentru Violente):

Si daca joc pe 1920x1080? Am voie sa las off? sau trebuie sa pun neaparat 2x sau 4x?

| Violente a răspuns (pentru Psycho777):

Categoric, cu atat mai bine că joci pe 1920.
Lași pe OFF.

| Psycho777 explică (pentru Violente):

Crezi ca ai putea sa imi bagi id meu de mess? roxyy_rock@yahoo.com. Vreau sa te intreb ceva, pentru ca vad ca te pricepi foarte bine la chestii de genu...

| Violente a răspuns (pentru Psycho777):

Imi poti trimite mesaj privat. happy