| cosminasimona a întrebat:

Ce inseamna skype? Ce este de fapt?

Răspuns Câştigător
| GrizzlyRO a răspuns:

Skype este un program cu ajutorul caruia poti comunica eficient, e facut in special pentru webcam si convorbiri audio happy
Este ceva mai bun decat messengerul iar vocea se aude mai clar happy

15 răspunsuri:
| ahileintaiul a răspuns:

Un program folosit pentru conversatii audio pe internet. E printre primele programe voip functionale

| wintage a răspuns:

Acesta a devenit ca messengerul dar este specializat in conversatii telefonice...

Răspuns utilizator avertizat
| Sburatorul a răspuns:

Un program, precum yahoo messenger. Intre ele difera aspectul + pe Skype poti sa faci conferinta cu cati tovarasi vrei tu fara sa intampini probleme sonore.
Yahoo Messenger - bun pentru scris. Skype - bun pentru vorbit.

| Karizma a răspuns:

Este un program foarte misto prin care vorbesti cu persoanele aflate la departare si nu te costa nimic, se aude foarte bine si de asemena se vede foarte bine.Prin el faci conversatii cat vrei tu de mult, parca ai vorbi la telefon si trebuie doar sa iti faci cont si apoi adaugi adresa celor care au deja skype, ca la messenger.

| DavidUnicorn a răspuns:

Este un program care comunici cu familia, prietenii sau persoanele necunoscute dar dorite de tine. Poţi comunica video, audio sau în scris!

| OanaSimpluu a răspuns:

E ceva gen cu messengerul happy poti sa vorbesti la microfon, sa scrii si sa te vezi cu diferite pers la web. happy

| parachute a răspuns:

Skype este un program exact ca mess-ul, insa mult mai simplu si usor de folosit, de obicei este folosit de cei din Europa. Romanii inca nu au aflat prea bine de el, insa oarecum se extinde si pe teritoriul lor acest program, dat fiind faptul ca este folosit de aproape oricare locuitor din Republica Moldova ce are net. Sper ca te-am ajutat : )))

| MonicaZombiie a răspuns:

Este un fel de messenger. Și eu am dar nu îl folosesc :d

| Ellie0Williams a răspuns:

Este exact ca yahoo messenger si are aceleas functii ca yahoo messenger 10.

| gogotionut a răspuns:

Skype este un program unde poti sa vorbesti cu cineva.
Ii adaugi in lista si apoi vorbesti cu ei.

| banesi a răspuns:

Skype e un program pe care poti sa suni telefonic si sa te vezi cu persoane.

Alte răspunsuri
| Oprea_Violeta_1969 a răspuns:

Este un program specializat in conversatii telefonice.