| DarkShina5566 a întrebat:

Ce laptop mi-ati recomanda dintre urmatorele: Acer, Asus sau Toshiba?

19 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acer.Deși ce găsești pe la noi sunt mai mult le am towend-uri, sunt cele mai fiabile computere portabile după Dell și Hp.Succes

| Roxiiiiiiiii a răspuns:

Acer

| ssaabbiinn a răspuns:

Ti-as recomanda Asus, deoarece firma este mai buna.big grin

| AsTheLove a răspuns:

Buna!

Eu ti-as recomanda Acer.Sincer,Asus,nu e foarte performant. Daca vrei un Asus pentru jocuri si chestii de-astea sa stii ca are grafice uluitoare.Eu folosesc DELL dar am si Acer.

Calculator fericit,
AsTheLove

| vyctor98ism a răspuns:

Nu exista cel mai bun producator de laptop-uri!
Fiecare are avantajele si dezavantajele sale.Eu zic Acer altii zic Toshiba, alti Asus, iti dai seama ca nu conteaza parerea noastra pentru ca este diferita, eu n.as zice nici una din variantele astea pentru ca nu se stie ce laptop poti lua

| alexandra13131718 a răspuns:

Toshiba am si eu si e foarte foarte bun baiatul la care am fost si mi-am instalat windowsul ma tineee mult timp

| greyhound a răspuns:

Acer - cel mai bun raport performanta-pret, dar nu sunt mai fiabile decat Asus sau Toshiba.
Asus - performante exceptionale, design super, preturi pe masura (totusi mai ieftine decat HP)
Toshiba - laptopuri fara moarte (mai putin alea facute special pentru RO), performante super, preturi maricele

| DenisIonut01 a răspuns:

Asus

| Andreeaa56830 a răspuns:

Acer

| AnonymMan a răspuns:

Iti recomand Asus pentru ca Asus am si eu si, stiu cum e sa ai Asus este foarte bun depinde pe care til iei. Iati unu care vine cu windows 7 sau 8 instalat eu care am Asus am hardisku plin full de jocuri si toate cele si nu am lag pe el pot deschide 9 jocuri deodata si imi merge perfect deci ia-ti Asus. Daca nu incearcale pe toate si vezi!

| YMLA a răspuns:

Acer

| MihaelaDart a răspuns:

Iti dau un exemplu, prietena mea are Acer de 3 ani, performanta laptopului ei deja e pe cale sa ia incheiere anul acesta, pentru a-si schimba cu un altul nou. Acea prietena, a cumparat laptopul din Germania.

Eu detin un Toshipa Satellite de 6 ani in stare foarte buna. Ideea mea este ca m-am saturat de "moaca" lui si doresc sa-mi-l schimb cu un alt Toshiba. Sincer doar bateria mi-a murit dupa 4 ani jumate, dar am schimbat-o (nu cu una originala) si sincer imi merge perfect. Cu toate ca as vrea sa-l schimb, sa-l inlocuiesc cu un altul, dar momentan bugetul meu imi spune ca nu e timpul si sa ii mai dau alti 2-3 ani de viata. Sa nu-l inchid definitiv.

Primesti destule pareri, cand vei fi in magazin, vei stii sigur ce vei alege.

Pe al meu cand l-am cumparat acum 6 ani, era 500 euro, acum nici nu se mai gaseste modelul meu, au aparut altele si mai performante decat al meu, cu toate ca mie nu-mi trebuie, nu ma joc la el genul jocurilor NFS, FIFA CS etc...

Bafta!

| StelianDobre a răspuns:

Asus

| VIP3r a răspuns:

Personal am un Dell, orice firma producatoare are avantaje si dezavantaje.
Iti voi da cativa exemple:
1. Dell este un laptop modular, in cazul unei defectiuni doar vei schimba placuta cu probleme, reparatiile nu sunt costisitoare nici ca pret nici ca durata comparativ cu celelalte firme. Punctul slab ar fi carcasa, plasticul nu e din cea mai buna calitate, incarcatorul prezinta un pin de control, in cazul in care se defecteaza nu prea il mai poti repara...
2. Asus are cel mai bun sistem de racire, il poti tine si sub plapuma si nu se va incalzi la fel de mult ca celelalte, lucrarile de intretinere sunt destul de simple la aceste modele, o curatare de exemplu poate fi realizata foarte rapid, la celelalte modele de laptopuri trebuie desfacut complet...
3. Acer, nu prea imi place carcasa, e mai proasta decat la Dell, macar la Dell are un alt model, e lucioasa...

Sincer iti recomand un Asus, acum depinde si tie ce iti place, pentru ce vrei sa il folosesti.

Spor!

| MariusMorse a răspuns:

Daca ai fi dat niste linkuri cu un laptop pentru fiecare firma puteam fi mai exact pe care sa'l iei. Asa fara nici un detalui despre componente, doar dupa nume ITI RECOMAND ASUS!

| laptopnews a răspuns:

Depinde de serie, de buget si de activitatile pentru care il folosesti. happy
Da-ne mai multe detalii si revenim cu o recomandare!

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Drxx_Mihai_1990 a răspuns:

Ti.as recomanda Dell