| Razvy197 a întrebat:

Ce lucruri ati vrea sa se mai creeze in viitor?

22 răspunsuri:
| ItzRivenGod a răspuns:

Un telefon n 275 gratuit

| Silvia a răspuns:

Un aparat/o masinarie care sa poata trata orice boala, ptc degeaba ai bani daca nu ai sanatate.happy

| Silvia a răspuns:

Nu imi inteleg cei 2 stupizi...thinking
Ce e stupid la raspunsul meu?raised eyebrows

| Puiutz a răspuns:

Deci Dumnezeu sa ne dea sanatate. sa fim fericiti si toate cele.
iar ca si lucruri. sa se inventezethinking
ia sa vedemmmsmug laughing)

niste masini super rapidelaughing.care sa te duca in orice tara/loc pe gratissssmug...

si nici ceva masinarie ce sa-ti dea puteri speciale n`ar strica... zbor. sa zici asa ca."vreau sa ma teleportez in [.]" si acolo sa ajungi rolling on the floor.
hai ca`s prea multe viselaughing)
vedem noi ce urmeaza in viitorsmug

| VladDu a răspuns:

Masini ecologice cu hidrogen sau alti combustibili nepoluanti.
Autostrazi in Romania si Strazi mai decente drooling.
Vacinuri & antidot pentru orice boala cunoscuta.
Muzica laughing
... nu-mi mai trece nimic acum prin mintebig grin

| elena a răspuns:

Bani, multi bani.

| sorin a răspuns:

Eu as vrea sa dispara parlamentari si tot ce tine de ei si nu in viitor ci in prezent.

| hândel a răspuns:

@ GabrielAndrei, tu stii de cati ani ma gandesc eu la un asemenea aparat, cu o baza de date care sa cuprinda cele mai folosite expresii din toate limbile si, tu sa vorbesti in limba ta, iar aparatul dupa ce-l setezi la limba dorita de traducere, sa-i comunice audio celui cu care doresti sa porti un dialog in limba lui. Ma bucur ca au si altii idei similare alor mele. Oricum, eu as vrea sa angajeze primariile niste arhitecti peisagisti, care sa se ocupe de spatiile publice care arata dezordonat, cu boscheti de fel si fel, copaci de toate tipurile unul langa altul, tot felul de culori aiurea coloreaza fel de prostii care nu-si au rostul pe spatiile publice, sincer, uneori ma ia cu capul la cata dezordine este-n jur. Eu as vrea sa fie acelasi tip de copaci intr-o zona, sau o grupare de copaci care dau frumos imaginii impreuna, intr-un cartier, cladiri care sa aiba culori care sa fie-n armonie cu ceea ce este in jurul locului respectiv, sa nu mai vad papadii si curul gainii prin ghivecele de "flori" de prin orase,... Cel mai important, sa nu mai vad miliarde de masini care ocupa trotuarul pe care ar trebui sa ma deplasez eu, sa fiu obligat sa trec cu carutul copilului pe strada. Sa se faca dracu parcarile alea nenorocite de care avem atata nevoie, ce dracu-s asa tampiti guvernantii astia lua-iar... sa-i ia de virusi fomisti.

| just4fun_8801 a răspuns:

Baltagul cu amortizor si avionul cu remorca

| Psihoyounger a răspuns:

@silvia... e foarte bine ce ai spus, dar as mai aduga si altceva: un aparat cu care sa poti zbura individual.

by Psihoyounger

| inna a răspuns:

Masini zburatoare, pentru a evita aglomeratia din trafichee hee

| onur a răspuns:

"Translatorul universal" de care vorbeste (GabrielAndrei) exista deja pe glob si este si prin voce adica tu sa spui ceva in Romana si acel aparat spunce exact ce ai spus tu dar in ce limba doresti tu. Iar calculatorul care sa mearga pe comanda vocala nici acela nu este ceva SF acum daca ati activezi Windows 7 (seven) pe PC'ul tau poti avea si o optiune prin care poti controla computerul prin voce.Cam asta ar fi tot Multumesc!

| domidoc a răspuns:

O masina care sa faca singura toata treaba in casa.Sa apesi numai pe bumb...

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Tratament care sa vindece garantat si in proportie de 100% Cancerul.
Cred ca am facut si un pleonasm dar...nu modific.
Asta e tot ce-mi doresc...pentru ca am niste probleme de acest fel in familie.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un translator universal, cu care sa poti comunica cu orice om, indiferent ce limba iti va vorbi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O masinarie cu care sa poti spala hainele fara sa freci, cred ca ar fi super big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicamente pentru cele mai grele boli...
Hiv, cancer...si multe altele... dar sa fie si gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se creeze "intelegerea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul care sa mearga pe comanda vocalahappy

| cristianli a răspuns:

O masinarie care sa citeasca gandurile femeilor, dar mi-e ca mai multe sanse as avea, daca m-as lasa electrocutat in cada in timp ce ma epilez, precum mel gibson

| resident a răspuns:

Teleportarea banilor in contul meu absoult toti laughing

| mirceasilvyu a răspuns:

Omu ce as vrea! Sa se inventeze ceva Politia Parlamentului si sa ii cocoseasca pe hoti din parlamentul europeanhappy Ca prea mult au vandut tara!
Ar trebui sa faca si ei ceva pentru noi!
Dar fac fura si iar fura si nu se termina de ce? ca nu facem nimic!
Cel mai bine ar fi asa Politia politicienilor! Ca daca ii ordine acolo ii si pe strazi etc...