| bestfully a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopurile mai noi, care sunt folosite pentru jocuri? Cele mai performante. Nu le scurteaza durata de viata faptul ca sunt folosite constant pentru jocuri? Stiu ca sunt mai sensibile decat pc-urile. Nu sar tastele, sau le afecteaza in timp jocurile? Ma refer la un laptop mediu, de 2000 ron, nu la cele scumpe de 4000 ron. Voi le folositi pentru jocuri? (daca aveti configuratia necesara). In timp o sa se stice ceva la el? Am unul nou care nu se incalzeste deloc, dar mi-e frica sa nu fie mai rau in timp.

3 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Eu am un laptop dintrasta https://www.google.ro/......ps?/search si la ce procesor si rami are poti sa te joci non stop pe el mai ales ca are ditamai ecranu de 18, 4 full HD, te poti juca linistit.

| AlexTroll a răspuns:

Salut, eu am un Dell n5110 si am dat 2400 lei si sincer chiar sunt multumit de el atat in privinta jocurilor (placa video nVIDIA 525) cat si a conexiunii la internet... il am din septembrie 2011 si sincer nu a patit nimic pana acum. daca doresti sa cumperi unul ti-l recomand cu caldura(ai 500gb unde tot pui jocuri pe el), bafta

| popalexandru1996tpu a răspuns:

Salut.Nu nu se scurteza durata de viata a laptopului daca te joci non stop jocuri pe el. Dar daca iti trebuie un sistem pentru jocuri iat-i un calculator.Si eu am un laptop bunicel duce Battlefied 2 dar nu ma pot juca la maximum pe el acum vreau sa-l vand ca sa-mi iau un calculator.Cu banii aceea iti iei lejer un calculator calumea cu procesor dual core 3 Ghz si placa video ATI 1Gb.Acel sistem iti va duce lejer orice joc. Dar daca totusi vrei laptop eu te incurajez sa-ti iei un Dell sau MSI.Nu comite greseala pe care eu am comiso achizitionand un Fujitsu Siemens. Dupa parerea mea sunt cele mai rele laptopuri de pe piata. Oricume decizia ta.Bafta,alege ceva bun.