| Razvankuki10 a întrebat:

Ce parere aveti despre Pc ASTA IN RAPORTU CALITATE-PRET ? se merita?:) as vrea sa-l achizitionez , daca credeti ca sunt neclaritati spuneti va rog :D acord funda :) Multumesc ,http://www.dc-shop.ro/......rpm-4gb-l/

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU se merita chiar daca este ieftin!
Placa video - GMA X4500 nu este buna pentru jocuri.Ai nevoie de o placă grafică dedicată, dacă doresti un nivel de performanţă cat de cat decent.
Procesorul este slabut.
Ramane hotararea ta, eu ti-am spus parerea mea.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi ca iti este bun asa si nu esti prea entuziast cand vine vorba de calculatoare atunci acel calculator este ok pentru tine, iti va fi bun ca si calculator la fel cum salata iti va tine de foame, IulianP are dreptate, socket-ul 775 e cam mort, poti tine cont de parerea lui sau de-a mea, ramane la alegerea ta happy

| IulianP a răspuns:

Nu prea merita, pentru ca platforma 775 este moarta.
Uite ce ti-as recomanda eu, ceva pe platforma 1155, cu un procesor mai bun ca acel E3400, un HDD de 500GB, 4 GB RAM, o placa de baza decenta si carcasa + sursa decente.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/489944/?use_voucher=DV7PC0BT