| HeadShotttttt a întrebat:

Ce parere aveti despre procesorul:
Intel i5 3350p 3.10 GHz?

5 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Vrei un sistem nou? Daca da, raspunde la urmatoarele intrebari
1. Ce buget ai
2. La ce vei folosi sistemul
3. Ai nevoie de monitor? Daca nu, ce rezolutie are monitorul tau actual
4. Ai nevoie de periferice? mouse, tastatura

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Spune mai bine ce vrei sa faci? Ai vreo componenta? Vrei sa-ti faci PC nou? Gaming sau office? Cati bani MAXIM ai disponibili?

| stroedaniel13 a răspuns:

Este un super procesor.

Momentan eu am un i3 care functioneaza ireprosabil. I5-ul zboara.

Te sfatuiesc sa intri aici si sa te uiti peste parerile celor care folosesc acest procesor: http://bit.ly/18xlhok

| HeadShotttttt explică (pentru stroedaniel13):

Crezi ca este mai bun decat un AMD Fx6300?

| blueskydarkeyes a răspuns:

Nu e rau, asa am vrut sa-mi iau si eu pana mi-a spus tata ca ma ajuta si el cu bani asa ca acum ma uit la asta http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-3570k-34ghz-box/
E cam cu 300 de lei mai scump dar are frecventa mai mare, overclock si 57 de comenturi (inseamna ca e foarte cumparat in comparatie cu celalalte si probabil ca e cea mai buna alegere)