| SaseUnuNoua a întrebat:

Ce parere aveti, se merita cumparat acest laptop : http://www.emag.ro/......D3SGRBBBM/ pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu „se merită". Expresia asta e ridicolă!
În ceea ce privește laptopul - e bunicel, mai ales ca procesor, memorie RAM și hard disc. Dar placa video... se poate și (mult) mai bine.
Dacă joci Tomb Raider sau BioShock Infinite etc. vor merge fluent în FullHD și high detail. Totuși jocuri foarte solicitante, cum ar fi Crysis 3 sau Battlefield 4 vor rula doar la rezoluții și / sau detalii mai reduse.
http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GTX+850M

| SaseUnuNoua explică (pentru mihai69):

Deci ar trebui sa-l cumpar sau sa caut unul cu o placa video mai buna?

| mihai69 a răspuns (pentru SaseUnuNoua):

Depinde de ce jocuri vrei să joci pe el și dacă ai destui bani pentru altul mai performant. De ce nu optezi totuși pentru un desktop? Ai posibilități de upgrade la orice, de expandare a memoriei și discurilor etc.

| SaseUnuNoua explică (pentru mihai69):

Am nevoie de portabilitate