| vladforg a întrebat:

Ce pot sa fac că sa repar un calculator? Dupa ce pornesc calculatorul se închide din nou după o secundă. De la ce poate fi problema?

1 răspuns:
| Batmanel a răspuns:

Cam putine detalii si foarte multe posibilitati de defectiune. Daca nu poti duce la un service sau prieten care sa aiba cunostine in domeniu, poate poti filma ce se aude si ce se intampla.
Apare ceva pe ecran in secunda aia? Placa de baza nu are martori pentru componentele principale in caz de defectiune? Ai buzzerul instalat sau cum de nu se aude nimic?
In principal, cand se inchide asa repede de vina pot fi; PSU (sursa de alimentare, MBD (placa de baza) sau CPU (procesorul), dar nu numai. Dar prea putine detalii, foarte multe variante de incercare depanare.