| Anonimatul000 a întrebat:

Ce program de editare folosesc cei de la Lumea lui DEDO?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Nu e nimic complex acolo in materie de efecte, deci poate fi folosit si niscaiva hardware la care dai la manivela (glumesc).

Nu conteaza ce program folosesti, toate duc la acelasi rezultat.

Animatiile in care se misca gura personajelor si diferite parti ale corpului sunt facute in alt program, nu in editorul video.

Animatiile in care un personaj apare/face pan sau/si zoom pe ecran, sunt facute in editorul video.

In orice soft se poate realiza asa ceva:
ShotCut, OpenShot, KdenLive,...
chiar nu conteaza.