| anonim_4396 a întrebat:

Ce program recomandati pentru verificarea plagiatului? Vreau sa fiu sigur ca am o licenta cat mai curata posibil

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar fi bun programul care se foloseste de facultati dar este pe bani. Cel mai bun este Plagiarism Checker dar nu este disponibil in limba romana.
Incearca cu Plagiarism Detector https://bit.ly/3ji2gCU daca ai bani.
Daca nu ai bani te chinuie cu asta: https://bit.ly/3dhmMQk

| Daniel31 a răspuns (pentru Salontanul):

Am cumparat plagiarism detector dar nu pare a fi ce trebuie

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel31):

De ce?

| Daniel31 a răspuns (pentru Salontanul):

De exemplu am anumite functii a ceva anume. Ele sunt la fel orice ar fi, iar programul gaseste a fi plagiate

| Salontanul a răspuns (pentru Daniel31):

Nu stiu cum se numeste cel folosit de facultati. Stiu ca am auzit de el si l-am cautat o data si cand l-am gasit mi s-a incretit parul cand am vazut cat costa.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu zic sa iti intrebi coordonatorul de licenta, poate te ajuta cu un program mai bun decat ce gasesti free pe net.

| Lukasssz a răspuns:

Vezi de la cine ai cumparat-o

| Iote a răspuns:

De ce? Nu ai facut-o tu si nu ai incredere in cine ti-a vandut-o?

| Daniel31 a răspuns (pentru Iote):

Ba da. Eu am facut-o, dar am niste indoieli privind anumite fragmente din ea, in special unele definitii si alte chestii

| johnnny123 a răspuns (pentru Daniel31):

Pai definitiile sunt definitii, nu se asteapta nimeni sa inventezi noi definitii in lucrarea ta de diploma.

| Adriana45 a răspuns:

Bună, dacă îți redactezi Lucrarea de diploma nu va fi plagiat. Apelează la coordonatorul lucrării la care ti-ai ales sa faci Lucrarea de diploma și roaga- l sa- ți dea numele și titlurile capitolelor din care este formata respectiva lucrare. Și apoi mergi dacă ești din București la BCU și Biblioteca Națională și cauta conținut. La sfârșit adaugă un studiu de caz si bibliografia. Orice iei dintr-o carte citează, astfel nu va fi plagiat. Definițiile sunt definitii nu se încadrează la plagiat. Personal îți sugerez sa îți construiești singur Lucrarea de diploma în caz contrar poți avea probleme și în mod sigur vei tremura. Încă ceva, fii sigur pe tine când susții Lucrarea de diploma în fata comisiei. De asemenea trebuie sa lași un exemplar comisiei. Lucrarea trebuie cartonata frumos la un centru și legata cu capse, nu cusuta ca să poți adaugă sau scoate foi. Mult succes îți doresc!