| hamaney falli a întrebat:

Ce sa aiba ca nu merge nici un driver la placa audio?

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Ce placa de sunet ai, respectiv placa de baza daca sunetul e incorporat? sau ca sa vezi u singur ce sunet iti trebuie fa asa:
Click dreapta pe My Computer --> Manage --> Device Manager --> click dreapta pe semnul intrebarii ala galben (daca placa de sunet nu e instalata) --> Properties --> Details si acolo ai sa gasesti ceva de genul:
PCI\VEN_8086... &DEV_1222...
Copiezi pana aici ca exemplu PCI\VEN_8086... &DEV_1222 si cauti pe google ai sa gasesti modelul palcii de sunet dupa care cauti pe google acel model si sigur ai sa gasesti exact ce iti trebuie si bun.

Pe http://www.tutorialepc.ro gasesti si alte tutoriale despre calculatoare.

| quintron a răspuns:

Nu ai driver-ul care iti trebuie! daca ai cd-ul de la placa de baza poti reinstala drivere-le de sunet si video!

| lcornea a răspuns:

Raspunsul este simplu:
1. Nu ai driver-ul corect.
2. Este moarta placa de sunet.
3. Nici una de mai sus, dar iti lipsesc alte drivere(pentru placa de baza).
4. Daca nu auzi nimic, e posibil sa ai volumul la minim sau pe mute.