| CosminCSM00 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Nikon Coolpix L810 nou sau Nikon D3000 la mana a 2-a care arata foarte bine. M-as orienta spre D3000 pentru ca este un DSLR si stiu ca este putin mai destept. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Mm ca performante coolpix pare mai bunicel.
unsa D3000 este un dslr entry level. daca nu ai de gand sa faci chestii profesionale cu el mai bine iei coolpix. Singurul avantaj la d3000 pe care il vad e ca poti sa ii schimbi obiectibul.

1 răspuns:
| CezaraEM a răspuns:

Eu am Nikon CoolPix L120 original cumparat de la eMAG, 600lei si ceva am dat, si vreau sa iti zic ca e foarte bun! si Nikon D3000 cred ca e misto, si desigur m-ai performant! mai bine i-ati unul original si nefolosit, s-ar putea in timp sa se strice...cauta pe siteul de la eMAG, au oferte bune, care tin putin, de exemplu eu mi-am luat un monitor de pc, care a doua saptamana nu mai era.....deci!