| Alin_Oana_Gabriel_1982 a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai apare cand aprind laptopul sqlite3.dll
ma dispera
nu stiu unde sa unblu

1 răspuns:
| mudokinss a răspuns:

Nu are cum sa iti apara in casuta aia doar sqlite3.dll,de fapt te avertizeaza de ceva anume.
Există situaţii, când la pornirea calculatorul apare mesajul: " ……sqlite3.dll missing". Acest mesaj apare datorită faptului că o aplicaţie încearcă să acceseze acest fişier şi acesta nu există. Lipsa acestuia, poate să fie determinată de o ştergere accidentală, de un virus, etc.

Pentru a remedia această problemă procedăm astfel:

1) descărcăm [downloadam] fisierul sqlite3.dll;

2) copiem acest fişier în locaţia de unde lipseşte (de obicei aceste fişiere se gasesc în "c:\windows\system32″ sau în "c:\windows\system").
-dam restart calculatorului[laptopului] si problema e rezolvata! Funda?