| TheAnonym a întrebat:

Ce sa imi cumpar consola Ps vita de la Sony sau Nintendo 3ds

Răspuns Câştigător
| vibers9 a răspuns:

Ps vita va rupe Nintendo 3ds in doua cand apare ( in decembrie ).

Are placa video pe 4 nuclee si tot ce vrei si nu vrei.
+ ca de la Nintendo 3ds te dor ochii dupa 2 minute de 3d ( asta am patit eu). Daca sta cineva 10 minute in 3d inseamna ca e tarelaughing

| WolfyDy a răspuns (pentru vibers9):

Ai MAREEEEEEEEEE dreptatewinking.

7 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Salut
mie imi plac amandoua... dar mai mult 3ds deoarece are mai multe jocuri aparute si in plus unele sunt si distractive tongue
bafta! big grin

iar psvita a aparut pe 22 februarie 2012 si nu are foarte multe jocuri aparute

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Ambele daca ai bani.mie sincer imi place mai mult 3ds

| Ratonhnhakéton a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Da si mie imi place mai mult 3ds

Răspuns utilizator avertizat
| MegaZero a răspuns:

Depinde si ce jocuri vrei.
Am auzit ca PS Vita e mai bun, dar nu te lua dupa mine neaparat, ca e doar ce am auzit.

De exemplu, eu vreau Pokemon, Mario Kart 7 si noul Super Smash Bros, deci logic ca prefer 3DS.

Sincer, doar depinde de ce jocuri iti plac.

| dizainarul a răspuns:

Eu am ds si nu se merita iti trebuie numai cd originale c altfel nu merge si un cd e 150 lei-300 lei cam asa variaza