| alexandru5678 a întrebat:

Ce sa imi iau, sunt cam nehotarat. Nu stiu ce sa imi iau dintre pc si ps 4. Am deja un laptop pentru multitasking. As vrea sa imi iau ceva pentru jocuri. Ori ps 4 pro ori un pc ceva de 3000. Ce merita sa iti cumperi pentru jocuri/gaming?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Aici depinde si cam ce jocuri vrei sa te joci.
Ideea este ca un PC de gaming poti face si alte lucruri cu el, nu doar gaming + pc-ul va ramane principalul in gaming.
Daca esti pasionat de console si iti place sa te joci pe joystick, poti merge linistit pe ps4 dar jocurile se cumpara. Pe PC le mai iei de pe internet sau te mai joci cu prietenii, mai vorbesti pe skype si etc. Gasesti mai multa lume pe internet si poti sa il folosesti la absolut orice. Consola e oarecum limitata si nu sunt nici asa multi jucatori acolo. Adica nu toata lumea isi permite sa ia ps4 laughing si majoritatea opteaza sa isi faca nave spatiale din PC-uri.
Deci eu zic mai mult ca merita sa iei un calculator.

| andiromanul a răspuns:

Eu zic sa iti iei un PC deoarece poti gasi niste pc-uri ft bune(Ex Sistem Desktop Gaming Serioux Gamer Powered by ASUS cu procesor Intel Core™ i5-7400 Kaby Lake 3. 0GHz, 8GB RAM DDR4, 1TB HDD, 120GB SSD, ASUS Pheonix GeForce® GTX 1050 Ti 4GB) Dar tu trebuie sa iti iei ce Pc vrei, nu e musai sa il iei pe asta) Sper ca te-am ajutat