| okei a întrebat:

Ce salariu au proiectantii cad in general? dar 3D Artisti?

Răspuns Câştigător
| adi_7507 a răspuns:

Eu as zice ca te supra-apreciezi.
100E/luna CAD/3D? Ai un portofoliu? La preturile astea as putea sa te angajez eu happy

Anyway, mai bine ia si invata, ai timp toata viata sa muncesti.

7 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

In Romania, oamenii talentati sunt sub-apreciati, in timp ce prostii sunt bogati. Nu cred ca un proiectant cad sau un 3D Artist ar putea castiga bine pe masura muncii depuse. Stiu ca salariul "normal" in Romania acordat de unii patroni care au 2 clase mai mult decat trenul se invarte in jurul sumei de 450-600 Euro. Poti sa cauti mai multe detalii pe site-urile de recrutare gen www.ejobs.ro!
O zi faina!
Daniel.

| okei explică:

Eu am 15 ani si fac design de la 7 ani. Si vreau sa fac ceva bani, ma poate ajuta cineva sa gasesc ceva de lucru vara asta? id: okay_3d P. S muncesc si pentru 100 euro pe luna laughing

| okei explică:

Am uitat sa precizez ca sunt Designer in 2D happy

| okei explică:

100 Euro grafica 2D adi happy uite idu meu : okay_3d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca exista job-uri exclusive pe design CAD, colegi de ai mei care fac si design CAD au in jur de 2500 euro net (nu in romania), dar sunt ingineri, deci fac de toate la o adica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mici si de mizerie!
Cu un salariu de 1500 de eu/ luna, la cata scoala ai facut si cu experienta de 10 ani in campul muncii, e o adevarata batjocura!

| mro06 a răspuns:

Proiectare 2D/3D in CAD. id-ul meu " marian.soare06 ". Portofiul cu niste poze pe idhappy