| mirciu1234 a întrebat:

Ce se intampla daca apesi defragment la local c.

5 răspunsuri:
| Maj3stic89 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimica rau din contra este bine facut acest lucru, citirea fisierelor se face mai rapid si prelungeste durata de viata a discului.

| Clawd3lw a răspuns:

G

| CRC98 a răspuns:

Iti curata fragmentarile si nu ie nimic rau, asa mai scapi de lag si mai recuperezi si ceva hardisk happy BAfTa

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Se defragmenteaza. Adica, tot ce e pus acolo, de-a valma, cu diverse pauze, se aseaza in rand si astfel, se mareste spatiul pe discul C sau pe oricare dai "defragmentare". Totul e sa ai destul spatiu pe respectivul disc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic special, e benefic pentru viteza de acces a fisierelor.
Toate fisiere vor fi puse pe prioritati, grupate pe anumiti algoritmi de sectoare pentru ca accesul sa se faca mai rapid.
Nu recomand defragmentarea din "plictiseala".