| tteo91 a întrebat:

Ce se intampla daca vorbesti urat intr-un comentariu pe youtube. adica injuri pe cineva si esti raportat ca abuz? Ce se poate intampla? Inchide contul sau ce?

8 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Youtube la fel ca si alte saitu-ri are Politca si Regulamentul sau, da este adevarat iti pot inchide contul in functie de gravitatea ijurilor adresate daca aceste au si amenintare se considera ca persoana respectiva se afla in pericol. Uite ce masuri se poat lua impotriva injurilor.
Atragerea Atentiei
Suspendarea Periodica, Limitata
Persoana vatamata poate depune Plangere la Politie, Politia face Adresa catre Youtube iar Youtube ofera date de Indentificare cum ar fi spre exemplu Pozitia Geografica, Adresa IP de unde a fost transmise Injuriile.
In Functie de ceea ce Considera Youtube iti pot Inchide Contul.
Cu Drag Roibu Constantin!

| tteo91 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Pai eu nu am facut cine stie ce. doar mi-am dat cu parerea despre o melodie. Adica una zicea ca „ vai ca ce faina e melodia si ca nu stiu ce „si eu i-am raspuns sa se duca s-o linga in P... ca asta nu e melodie si etc si pe urma au aparut toti taranii sa ma raporteze lol. Oare o fi grav?

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns (pentru tteo91):

Daca ai posibilitatea sa stergi comentariul itntrucat Youtube.com va o0bserva ca ai deranjat mai multi utilizatori si acestia sunt importanti pentru youtube pentru ca ei produc bani iar youtube va alege sa salveze 3 dar sa piarda unul, eu sper sa nu te blochieze, dar eu iti spun ca am injurat-o pe una prin comentariu si din prima miau sters Contul

| tteo91 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Pai pe mine astia tot continua sa ma raporteze de o saptamana incoa si nu s-a intamplat nimic. M-am gandit ca poate nu a ajuns comentariu la verificare sau ceva. Nu stiu, nu ma intereseaza daca imi blocheaza contul sau ca imi sterge comentariu, mie mi-e sa nu am probleme cu Costumatii, aia e mai nasol haha.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns (pentru tteo91):

Hai sa te fac sa intelegi mai bine. Daca eu postez un video iar tu prin comentariu ma injuri,eu dau Raport la Youtube,Youtube verifica si solutioneaza prin Blocarea ta ori Stergerea Contului. Daca vreau sa depun Plangere la Politie.
Fotografiez Comentariul tau depun o plangere impreuna cu poza de profil ori User Name-ul,impreuna cu poza prin care dovedesc jicnirea si impreuna cu plangerea scrisa merg la politie,Politia cere ajutorul Google Romania ( Youtube apartine de Google) iar cei de la Google verifica Adresa IP,Pozitia Geografica, Ora, Data, apoi Conform Legii transmit datele catre Politie.
Pe langa aceste date Google transmite si alte Informatii cum ar fi: Toate datele Utilizatorului la care se face Referire adica Nume, Prenume, Data Nasterii.Iar dupa ce Politia obtine aceste date pleaca in Cautarea Infractorului. Pentru Injurii se Aplica pedeapsa Administrativa adica Amenda dar pentru Amenintari cu Moartea ori Provocarea de Teama ori Agresiunea Fizica se pedepseste si cu Inchisoarea

| tteo91 explică (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Pff nu ma deci eu nu am amentitat pe nimeni si nu am zis ca mi-a furat cineva video-ul sau nu stiu ce. Este o melodie pe youtube, o canta o vedeta din Romania, una cunoscuta tare. de delia e vorba lol. Si na una a dat comentariu ca ce mult ii place piesa ca asta e ce-a mai tare din toate si din astea, si apoi eu i-am raspuns ca sa se duca s-o linga in p. pe delia ca e prefacuta si din astea, da nu i-am zis ca o omor, ca ii scot ochii sau nu stiu, doar atata si apoi peste 5-6 ore au aparut nebunii sa de-a acolo rapor/spam/abuz etc, dar doar un comentariu am dat, la aialalti ce m-au injurat nu le-am mai dat importanta si nici nu le-am raspuns. Asta a fost tot, doar ca vad ca tot apar care tot da raport la comentariu meu lol. Ce crima oi fi facut nu stiu de ce toti vin sa ma raporteze laughing.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns (pentru tteo91):

Salut din nou! Eu ti-am spus care ar fi conditiile nu am spus ca ai comis o crima. Nu cred ca va depune plangere la Politie pentru acest Comentariu si in cel mai rau caz daca o va face vei primi o Amenda pentru Injurii si Jicnire, iar in privinta suspendarii contului sincer nu cred ca se va suspenda

| Gumuciuc a răspuns:

Nu se intampla nimicwinking
Poti sa injuri pe cine vrei tongue
Funda? big grin