| Bogdan_Arhip_1980 a întrebat:

Ce setare ar trebuie facuta si de unde? Cand deconectez laptopul de la curent imaginea e mai stearsa.
Asus VivoBook A540LJ
Va multumesc.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa umbli la power plan-uri. Iti da luminozitatea mai mica cel mai probabil, nu are legatura cu altceva.

| Bogdan_Arhip_1980 explică (pentru CM7YRE):

Nu are treaba cu luminozitatea e altceva dar nu stiu unde ar trebui umblat. Cand scot laptopul de la curent, merge pe baterie, schimb power plan pe High Performance cu luminozitatea la maxim. Problema e ca imaginea e mai stearsa sau opacitatea e mai mica dar nu gasesc unde sa schimb niste setari.

| CM7YRE a răspuns (pentru Bogdan_Arhip_1980):

Repet. Power plan. Daca tu crezi/stii sigur ca nu e de la luminozitate, tot power plan, in ideea in care te lasa/iti permite (si ai si placa video dedicata/integrata, sau nu neaparat) astfel incat nu ti-o utilizeaza la maxim/high performance. Pe curent ai "high quality" si in rest "normal mode" (sau oricum se numesc setarile la tine). Exemplu pentru Intel: http://www.youtube.com/watch?v=nOtHis2T9f8 1:20

| NLS a răspuns:

Dim brightness se numește, sunt de obicei doua slidere, unul pentru funcționarea la priza și unul pentru când e pe acumulator si ele găsești precum a zis CM7YRE, in ecranul de Powerplan.