| DenisIonut01 a întrebat:

Ce sunt comenzile acelea la counter-strike /map sau /radio /hp si multe altele?

Răspuns Câştigător
| sollo2 a răspuns:

Comenzile unui player pe server sunt:
/map(/harti)-iti arata harti care au fost jucate anterior
/HP-iti arata cine te-a omorat ultima data
/me-iti arata cat dmg ai facut
/rank-iti arata pe ce loc esti pe server(in clasament)
/rankstats-iti arata pe ce loc esti pe server si iti mai da detalii(legate de armele cu care ai omorat etc.)
/radio-(doar pe unele servere)poti asculta radio in timp ce joci cs
/admin(/admini)-vezi adimii care sunt online pe server
/steam-daca ai stea si joci 30 minute pa harta dupa ce ai scris/stem iti va da slot pe server
Si mai sunt diferite comenzi, sunt si infunctie de server.
P.S:scrie "amx_help" in consola si iti arata toate comenzile disponibile
Si acum cateva comenzi de admin:
amx_votemap [numele hartii] [numele hartii]-dai la vot anumita harti
amx_map [numele hartii]-schimba mapa
amx_slay [numele playerului]-da slay unui player(il omori)
amx_slap [numele playerului]-"palmuieste un jucator(pentru al anunta ca trebuie sa pune bmb etc)
amx_nick [numa actual] [numele pe care vrei sa il pui]-schimba nick-uk (numnele_unui player)
amx_ban [nume player] [timp] [motiv]
amx-banip [ip]-baneaza un ip
amx_bansteam [steam]-dai ban pe steam

amx_cvar mp timelimit {x minute]-pune un timelimit
amx_cvar sv_unlag 1-se da unlag la sv
amx_hpk [x]-seteaza se dea kick la ce cu ping mai mare de x
amx_transfer [player] [1, 2 sau 3]-transfera un player in echipa 1-terro 2-CT 3-spec
Si lista poate continua.

2 răspunsuri:
| AxelTerner a răspuns:

Depinde ce server eu sunt admin pe un server ca daca scrii /radioboom iti intra in radioboom sau daca scrii /map iti arata mapile care au fost
Daca vrei iti explic si comenzile de slap ban kick
amx_slap
amx_slay
amx_gag
amx_ban
amx_banip
etc... sunt multe comenzi depinde ce grad de admin esti

| sollo2 a răspuns:

P.S comenzile playerilor se scriu pe sa, iar comenzile adminilor se scriu in consola.