| anonim_4396 a întrebat:

Ce tasta se cheama Numpad 4?

Răspuns Câştigător
| Sburatorul a răspuns:

Ai in dreapta tastaturii niste cifre. Alea sunt Numpad. Si ca sa le blochezi / deblochezi ai butonasul ala Num Lock (iti aprinde si un beculet).

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Tasta nr. 4 din dreapta tastaturii.Trebuie sa ai Num Lock-ul on ca sa mearga.La mine are o sageata care arata spre stanga sub numar.

| 13 a răspuns:

Ca sa poti apasa Numpad 4 trebuie sa apesi Num lock din coltu de sus in parteadrepta unde ai cifrele dupa ce ai apasat num lock trebuie sa se aprinda un bec cand e aprins becu poti apasa tasta num pad 4 ea fiind cifra 4.Sau num pad 3 cifra trei si asa mai departe.

| 愛LeEu愛 a răspuns:

In dreapta de tot, mai dreapta decat sagetile sus jos stanga dreapta!
Funda!

| kr37zu a răspuns:

Tasta aia din dreapta pe care scrie "4"

| Alexandruui a răspuns:

4 cel din dreapta Funda :X?

| RobbiHH a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres r:18, s:45, i:203&biw=1600&bih=1089 aceste butoane se numesc NUmpad