| BaiatulAscuns a întrebat:

Cei care aveti ebook va rog sa-mi raspundeti la cateva intrebari:
1)downloadez cartile prin internet?
2)daca da de unde internet?(cartela sim, wifi, modem usb etc.)
3)daca cartile costa cat de mult?
4)daca costa cum platesc?
5)care sunt cele mai bune

Răspuns Câştigător
| MsYourDarling a răspuns:

Buna! Ai doua solutii: poti descarca toate cartile pe care ti le doresti cu ajutorul wifi-ului, direct de pe ebook, sau sa-l descarci de pe calculator si sa il transferi pe ebook, cu ajutorul cablului, asa cum fac eu.Cartile sunt multe gratuite, nu la fel de corecte le gasesti tot timpul, insa poti gasi si carti foarte bune gratuite pe scribd.com de exemplu, iar cele care costa au preturi foarte mici, bine, sunt si scumpe, dar gasesti si chilipiruri, de exemplu pe elefant.ro. acolo poti gasi si detalii despre plata, poti plati cu cardul direct pe site, e mai simplu. Eu obisnuiesc sa citesc in pdf, de pe scribd, evident sunt mai bune ebookurile alea pe care poti sa subliniezi si multe alte chestii. ma refer la cele pe care le cumperi. sunt si e-bookuri gratuite, dar in limba engleza si alte limbi. Sper ca ti-am fost de folos! happy FUNDA! big grin