| WayhaughtK a întrebat:

Cine imi face un pc de gaming pana in 3000 de lei?
Si inca unul de 2500.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Placa video ASUS GeForce GTX 1060 Phoenix, 6GB GDDR5, 192 bit

Procesor Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake, 2. 80GHz, 9MB, Socket 1151 - Chipset seria 300, BOX

Cam astea doua sunt baza pentru ambele si de 3000 si de 2500; daca te uiti la gtx 1050 sau 1050ti e foarte mica diferenta de pret iar la procesor i7 e mult mai scump iar i3 nu stiu daca e recomandat pentru gaming.
Pentru restul componentelor, placa de baza, ram, ssd, carcasa, sursa cauti in asa fel incat sa fie acceptabil si sa te incadrezi in buget.