| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune pas cu pas,shii materialele necesare pentru construirea unei bobine Tesla, va rog sa raspunda doar cei ce au habar de asa ceva?

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Vrei sa-ti faci o bobina tesla in camera?

| MotanuXzX a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu conteaza, doar ca vreau sa fie de mici dimensiuni, vreau sa experimentez.

| CinevaNou a răspuns (pentru MotanuXzX):

Slabe sanse sa faci asa ceva, chiar daca gasesti explicatii.
Cel mai bine e sa-ti iei ceva de genul asta si sa te joci cu ea http://www.youtube.com/watch?v=8nR24XqGSGE

| MotanuXzX a răspuns (pentru CinevaNou):

Eu vreau sa fac eu, mie imi place sa construiesc, sa ma autodepasesc.

| CinevaNou a răspuns (pentru MotanuXzX):

De ce nu incerci la facultatea de fizica, acolo ar trebui sa va invete ceva legat de astea. Daca esti in acelasi oras cu facultatea, poti sa te duci la ore si fara sa fii student, atata timp cat e loc si nu deranjezi.

| MotanuXzX a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu sunt inca de facultate, am sa ajung si acolo, pina cind caut informatii, profa mea de fizica nu prea se pricepe in practica.