| ramona_4168 a întrebat:

Cine ma ajuta? vreau sa fac un site asemanator cu acesta adica nu neaparat un fel de blog sau ceva de genu asa cum au vedetele sau posturile de emisiune, cum fac asta? si e gratis? ajutati-ma

11 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Nu nu cred ca e gratis sincer. nu stiu nici cum se fac dar iti zic sigur ca nu sunt gratis... dar poate unele sunt nu ma prea pricep

| Ciprian Ionut a răspuns:

Un site asemanator cu TPU? happy nu, nu e gratis si e greu de facut de la zero (trebuie sa stii sa lucrezi in php, mysql, ajax si bineinteles pentru poze trebuie sa stii sa lucrezi cu photoshop)

| anonim20 a răspuns:

Daca vrei un blog e gratis!
insa daca vrei un site atunci trebuie sa ai ceva cunostinte despre limbajul HTML si ceva bani.

| camelia1812 a răspuns:

Poti sa incerci hi5-ulwinkinge usor si simplu sa-ti faci cont si profilul ti-l editezi cum vrei :angryscrie pe googlewinking

| BlueByte a răspuns:

Sa nu crezi toti fraierii care au auzit si ei de 1 milion de limbaje de programare, da nu stiu nici macar la ce se folosesc! Gandeste-te prima data concret la ceea ce vrei sa ai pe site.In primul rand iti trebuie un domeniu, cumparat sau gratis, scrie pe google "Free domain hosting" si fa-ti cont pe unul dintre rezultatele cautarii.Va fi gratis. Apoi, dupa ce ai domeniu propriu(exemplu www.nlc.6te.net), deschizi notepad si incepi sa scrii codul, adica partea cea mai grea, dar care se invata, si creezi paginile site-ului dorit.Pentru publicare(postare)pe internet, accesezi FTP-ul domeniului facut de tine(File Transfer Protocol) si copii codul, paginile web, poze etc.Asta este versiunea foarte foarte simpla a ceea ce trebuie sa faci pentru un site. Sper ca ti-am fost cat de cat de folos.Sa stii ca si mie mi-a fost greu la inceput, dar am invatat incet, pas cu pas si am ajuns sa fac site-uri cum ar fi www.nlc.6te.net. Intra si vezi, pentru mai multe detalii baga id-ul meu de mes - charles_salvadore_luciano@yahoo.com.

| Ciprian Ionut a răspuns:

Ok @ichim sa te vad pe tine cum faci un site asemanator cu TPU.ro in notepad. Exact asa cum ai facut site-ul tau, cu a href=" si cu img src="...

| BlueByte a răspuns:

TPU.ro nu este un site, este un blog, si este si gratuit sa faci unul. Oricum, n-am nevoie de un blog. Ce te face sa crezi ca nu pot sa fac un site in notepad sau in ultra edit pro? Am destula experienta in web design si programare.Eu zic ca www.nlc.6te.net nu este facut numai din href="... " si img src="...". Te inseli ghinionist.org!:)

| Ciprian Ionut a răspuns:

TPU.ro este o platforma tip yahoo answers, un script de comunicare, un chat (dupa cele vazute pe aici pot sa ii zic si asa), un tip de forum, anything else, dar nu blog laughing). Daca vrei sa vezi cum arata un blog uita-te pe blogspot.com. Asta in caz ca nu stii sau ai uitat. Si pana la urma TPU.ro nu este un site? laughing dar ce este? Un blog nu este un site? Yahoo answers nu este un site? Nu imi vine sa cred ceea ce imi vad ochii, mai ales cand vine de la cineva care spune/scrie ca stie sa lucreze in limbajele web. LOL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SALLL poti sa faci un site dar e greu sa-l faci si nu prea am timp sa-ti explic, nu e gratis dar daca stii de unde sa-l iei poti sa faci, mai cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FRAIERILOR! E GRATIS se face in NOTEPAD laughing cine nu stie, sa nu isi fac, scumpo umbla pe sit-ul asta nu te mai chinuii si iti strica frumusetearolling on the floor

| Leandro a răspuns:

Incearca pe www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un Tutorial Video cum sa-ti faci:

http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!