| gigiro a întrebat:

Cine ma poate ajuta? Cum pot sa-mi sterg din computer definitiv anumite lucruri de care nu mai am nevoie? Nu doresc metodele "clasice", care in realitate nu sterg nimic. Exista vreun program in acest sens -eventual mai ieftin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca n-ati inteles intrebarea omului! El vrea sa stearga si urmele ce ramin dupa o stergere " clasica ". Acum este clar?
Daca ai probleme si crezi ca ce-ai avut pe hard este periculos, cu ciocanul, bucati mici, rezolvi problema. Nu este gluma, asa este cel mai sigur daca ai impresia ca poti avea probleme. Si gunoiul trebuie aruncat " in 4 zari "...( adolf )

8 răspunsuri:
| anamaria91 a răspuns:

Shift + Delete.
Daca te referi sa le stearga in halul in care sa nu ramana nici pe hard urma, nu gasesti.

Răspuns utilizator avertizat
| beautifulkiss a răspuns:

Buna click start dupa dai pe control panel si dai pe add or remove items si cauti acolo ce vrei sa stergi(doar programe)si dai pe dezinstalati sau remove si gata.Nu iti mai ramane niciun folder de la programul respectiv. Sper ca te-am ajutat.

| Toxic a răspuns:

Ai dat o explicatie de tot... Ce te costa daca explica-i detalat ce vrei sa stergi? Vrei sa stergi anumite programe din C, te duci in CP (control panel) -> Program -> Proframs and Featuresc, dublu click pe programul care nu-l mai doresti si le dai uninstal. Vrei sa stergi ceva din celelalte partitii cum a spus si anamaria91 SHIFT+DELETE, vrei sa stergi tot din aceleasi partitii dai click treapta pe partitie si "Format..." start si astepti

Răspuns utilizator avertizat
| gigiro explică:

Va multumesc la toti, ati fost foarte prompti, si cred ca o sa-mi fiti de ajutor.Eu am un computer la mana a doua si reusesc sa sterg -prin metodele spuse de voi, dar dupa 2-3 saptamani imi reapar. de exemplu nu reusesc sa sterg yahoo.mess.Deasemenea,cand si cand am probleme la logare din aceasta cauza. Anonimul are dreptate, dar momentan laptopului i s-a stricat adaptorul, si nu gasesc unul original. Una sau doua metode nu am incercat. Din aceasta cauza, imi cer scuze, dar fundita o va primi cel care ma va ajuta cel mai mult.

| Toxic a răspuns:

@gigoro Inca un sfat iti reinstalezi windows-ul, dupa care formatezi celelalte partitii (am explicat mai sus cum).
P. S.: nu am raspuns la intrebare pentru funditahappy am raspuns din bun simt si respect

| gigiro explică:

Pentru toxic: multumesc mult.