| яenaтe a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine intr'o problema?

am un Nokia 5230, cand incerc sa imi pun teme de pe calc pe tel nu imi merg, pe tel imi merg doar cele downloadate de pe OVI...

cine imi poate spune cum pot pune temele de pe calc pe tel? si daca nu se poate, dc nu se poate?

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Certificate Error este o problema care da batai cap multor posesori de telefoane mobile, in special celor care au NOKIA. Eroarea apare atunci cand dorim sa instalam teme, jocuri sau aplicatii pe telefoanele mobile cu Java sau Symbian.

Rezolvare eroare – Certificate Error (Valabil in special pentru telefoanele NOKIA E Series)

1. Mergeti in Meniu -> Applications Manager

2. Apasati pe Options

3. Apasati pe Settings

4. Setati pentru Software installation sa fie All.

5. "Online certificate check" sa fie setat Off.

1 răspuns:
| Riciu14 a răspuns:

Incearca sa intri pe net dp telefon si sa descarci de pe waptrick.com...aici mai are ceva teme daca nu intra aici

http://www.zedge.net/download/ si vezi ca in dreapta sus iti apare Select Phone si alegi pentru Nokia 5230 si cauti theme si vezi daca iti merge sa le pui pe telefon;);)