| anonim_4396 a întrebat:

Cine se pricepe la Linux Ubuntu si la Verlihub sa-mi explice si mie cum se instealaza verlihub corect?
Eu am instalat verlihub am configurat toate nume hub etc adresa dar exista o problema am dat la final comanda pe linux Ubuntu vh_runhub mi-a spus ca s-a pornit dar nu ma pot conecta la hub practic imi arata pe dc++ ca e offline.
Ce ar putea fi?
Pentru cei care va pricepeti la servere pe Linux sa ma ajutati si pe mine.
Multumesc Anticipat!

4 răspunsuri:
| Angel31 a răspuns:

Sistemul in sine este degradat, oare de ce toti sar pe Ubuntu... Incearca frumusel sa instalezi pe un Debian Lenny si mai vorbim.
Daca intampini probleme ma anunti si trantesc o masina virtuala sa vedem ce neplaceri se arata.

SUCCESURI!

| Cosmin. a răspuns:

Vezi daca te poate ajuta pe forumul oficial ubuntu din romania,
http://forum.ubuntu.ro/viewtopic.php?id=1738

| mihai_6493 a răspuns:

Frate, nu sunt chiar 2 randuri de explicatii. cauta pe forumuri ca sigur sigur gasesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-o crezi tu ca gasesc am cautat 10 tutoriale si nimic.
Nici un tutorial nu e bun toate sunt proaste.