| Mario1999 a întrebat:

Cine stie daca si cum pot ordona elementele dintr-un fisier, dupa data si nu dupa nume (Windows 7)? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Fisierul este un "element". Poate vrei sa spui "director"(folder). Deschizi folderul care contine elementele pe care vrei sa le ordonezi, click dreapta undeva in spatiul liber si alegi "sort by"
dupa care "date modified".

| Mario1999 explică (pentru horia2012):

Da, folder voiam sa spun... *greseala mea*
Merci de raspuns!winking

| horia2012 a răspuns (pentru Mario1999):

Cu placere. Nu e o greseala pentru ca si folderele pot fi sortate la fel, numai ca te duci in spatiul liber din Explorer sau My Computer.

4 răspunsuri:
| johnyxus a răspuns:

Pai dai click dreapta in folder sau ce ai tu acolo si dai arrange by: si ai name, date, size.etc

| gogυ a răspuns:

Sus in meniul folderului la VIEW bifezi Details apoi tot acolo mergi la TOOLS-FOLDER OPTIONS tabul VIEW si apesi pe APPLY TO ALL FOLDERS.