| esperar a întrebat:

Cine stie filme inspirate din realitate in afara de :
- The Stranders
- Amitiville Horror
-The Texas Chainsaw Massacre

11 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

EIGHT BELOW (2006) - Din cea mai rece, cea mai batuta de vanturi, cea mai salbatica salbaticie de pe pamant - inspirata dintr-o poveste adevarata si uimitoare - vine o poveste incantatoare de actiune si aventura, despre caini si oameni, despre prietenie si loialitate si despre tenacitatea si speranta care a dat nastere uneia dintre cele mai incredibile povesti de supravietuire din toate timpurile.
Actiunea din Eight Below are loc in inghetata si furtunoasa Antarctica, si este povestea a opt eroi surprinzatori, izolati la capatul lumii, si a singurului om care ar face orice pentru a-si aduce adevaratii prieteni acasa. http://www.trilulilu.ro/mams/06ea990518f60f -o secventa din film; superr.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă te referi la filme horror-The Entity, The Strangers, The Last House on the Left, Wolf Creek, Ricky 6, The Exorcism of Emily Rose, Black Water, Open Water, Broken, Bell Witch Haunting, Deranged, The Serpent and the Rainbow, The Haunting in Connecticut, etc, sunt mai multe, bazate mai mult sau mai puţin pe fapte mai mult sau mai puţin reale...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Juno e inspirat dintr-o poveste reala... dar nu cred ca se incadreaza in genul de filme pe care le cauti tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Psycho, un thriller clasic din 1960 inspirat din povestea unui oarecare Ed Gein.Gugal it.Are legatura si cu Texas Chainsaw Massacre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

You don`t know jack 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Fourth Kind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Open Water din 2003

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alpha dog... e un film super tare inspirat dintr-un caz FBI...si e cu justin timberlakebig grin(cu adolescenti care nu stiu ce fac cu viata lor si a altora) merita vazut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hachicko povestea unui caine

| seeek7 a răspuns:

Incearca The Conjuring. E bestial filmul!
http://filmenoi2015.biz/......subtitrat/

| esperar explică:

Am vazut si eu filmul Psycho totate partile, dar nu am stiut ca este inspirat din realitate.