| Lupu_Denis_1990 a întrebat:

Cine stie uun hotspot wifi bun sa-mi dea linkul sa il descarc?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai pus odata intrebare asta stupida. habar nu ai ce e ala hotspot asa e?

| Lupu_Denis_1990 explică (pentru suntserios):

Ba da frate nu mai raspunde asa normal ca stiu nu as mai pune intrebarea

| suntserios a răspuns (pentru Lupu_Denis_1990):

Stii o pruna, daca ai sti ce e nu ai mai vrea sa il descarci de undeva. ia exprima te liber... ce e ala un hotspot?

| Lupu_Denis_1990 explică (pentru suntserios):

Daca tu nu stii nu comenta frate

| suntserios a răspuns (pentru Lupu_Denis_1990):

Off cum imi pierd eu timpul cu copii de 10 ani. Noroc ca am mult timp liber.

Hai sa iti explic, ca e clar ca habar nu ai ce e ala un hotspot wifi.

Un hotspot wifi este un spatiu, o locatie fizica unde te poti conecta la o retea wireless. Camera ta, sala de mese de la McDonalds, sala de asteptare de la dentist. Ale sunt hotspoturi, adica locatii unde te poti conecta la o retea wireless. Un alt inteles al "hotspotului" face referire la un echipament care ofere internet wireless (un router, un acces point).

Acum pricepi? Hotspotul este o locatie fizica sau un echipament tehnic, nu este un software pe care il descarci de unde vrei tu. Pricepi?

Acum ca ai aflat si tu ce e un hotspot pricepi de ce intrebarea ta nu are niciun sens?