| Chiron a întrebat:

Conteaza setarile monitorului cand filmezi? Daca am setarile la monitor pe dark, am pus 60 hz in loc de 240 ori mai stiu eu, am g-sync dezactivat afecteaza calitatea videoclipului facut(un gameplay)? Ori conteaza doar setarile jocului si rezolutia din joc?

1 răspuns:
| Trustmotorcy a răspuns:

Contează din câte știu, un monitor mai mare va funcționa în mai multe FPS-uri decât unul cu o rezoluție mai mică.

Pe videoclip persoana cu monitorul mai mare ar avea o calitate mai bună. Setările nu contează, dacă ai luminozitatea închisă la culoare, pe videoclip nu se va vedea acest lucru.

Dacă monitorul tău este FULL HD genul 1920x1080 se va vedea foarte bine.