| Feri5 a întrebat:

Credeți că e ok să-mi instalez macOS pe Windows 10?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Si nu iti merg jocuri, si nu o sa iti mearga nici Flight Simulator in special.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cel mult pe un computer cu Windows 10 si nu. Daca nu e optimizat de Apple o sa mearga ca fanul.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Si nu iti merg jocuri, si nu o sa iti mearga nici Flight Simulator in special.

| Frank51 a răspuns:

Stai că nu mă prind.

Tu vrei să instalezi un sistem de operare, pe alt sistem de operare? Vrei să faci simbioză? Hai că te lăsăm să explici încă o data ce dorești.

| NLS a răspuns:

Cel mult pe un PC poti instala o varianta sparta si preparata de MACOS (100% imaginea originala nu se poate, e nevoie de fisiere modificate, se gaseste tot ce trebuie pe net)

Insa pe MAC nu merg jocuri, nu merge nici MFS.

MFS, mai ales daca ai pretentii de grafica spre maxim, si ai un monitor 27"2K, are nevoie de un monstru de PC.

Nu doar de RAM ai nevoie, ci si de un procesor puternic (minim 4 nuclee la frecventa mare) si placa video pe masura.
Si un SSD.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca esti in stare, da, de ce nu
de ce nu ai fi in stare, pentru ca Apple NU VREA ASTA
si am folosit caps pentru ca NU VREA SERIOS
asa ca pun bete in roate la greu, deci trebuie sa faci hack la greu
succes!

| Zuzu1991 a răspuns:

Interesant, dai funda unui raspuns ABSOLUT IMBECIL care nu are nici o legatura oarecare cu intrebarea
de ce e imbecil, pe macos merg jocuri binemercic, atat timp ca nu te astepti sa fie la fel de multe ca alea de pe windows, dar sunt o groaza si jumatate de jocuri in app store, exista steam pentru macos si battle.net, inclusiv cu world of warcraft

iar raspunsul meu e SINGURUL corect, chiar daca ti se pare la misto, hai sa te conving:
https://www.google.com/search?q=hackintosh

deci, esti "tare" imi pare "bine" ca te-am cunoscut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu