| Randy Orton a întrebat:

Credeti ca este buna alegerea unui Nokia N8? Adica credeti ca Symbianul se compara cu Android sau Apple? N8 este un telefon bun? Merita banii?

Răspuns Câştigător
| criseb a răspuns:

Eu sunt posesor de Nokia N8 din 28. 10. 2010 si pot spune ca e un telefon superb nu are fluiditatea unui Apple sau android dar e ok diferenta e mica, mai ales cu ultimele mici update-uri merge chiar mult mai fluid. Oricum depinde ceea ce vrei de la un telefon, eu am vrut o mai mare libertate ceea ce am. Exista firmware customizate modificate, foarte multe aplicatii si jocuri Hd, camera e de exceptie, unghiul larg, culorile naturale nu fortate ca la Apple, fotografii in format 16:9 si nu in ultimul rand avantajul blitz-ului cu xenon noaptea, filmarea Hd la 24 cadre e superba, am incercat noaptea filmeaza super se poate vedea pe youtube.TV out se reda prin mufa HDMI intr-un lcd de ex. poti vedea filmele cu subtitrare in nativ player, pozele, muzica, filmarile, jocurile iti da o experienta placuta; posibilitatea sa-l conectezi la un stick usb sau la o unitate hard la o tastatura, mouse sau lcd ai impresia ca folosesti un laptop; muzica in casti are o calitate deosebita, bateria ma tine 3 zile cu o utilizare medie; ai widgeturile pe ecran cu informatii vizibile vreme, casute mail, facebook, etc. Wirelles mult mai eficient ca la Apple, de pret nu mai vorbesc ca nu are rost fata de Apple; iti alegi din cinci culori pe care o vrei.Ar fi multe de spus dar repet depinde ceea ce vrei de la un telefon.Pentru orice alte intrebari iti stau la dispozitie.Respect.