| Mewlyn a întrebat:

Cu ce editau oamenii filmele înainte să apară computerele? Mă macină întrebarea asta de mult timp.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Cu foarfeca.
Se filmau kilometri de pelicula, regizorul si editorul vizualizau totul si taiau, decupau, lipeau.

3 răspunsuri:
| Iulia1980 a răspuns:

Daca te referi la alb-negru respunsul e :
Multi oameni bogati se credeau "cineva". Deci ei cumparau cemere si personeje pentru filme.Camerele in acea vreme toete aveau ecran adaptat la alb-negru.Nu ereau colore (adica sa se vada adevarata culoare).
Daca te referi la chestii, dintre acestea, mai complimcate, erau camere scumpe si speciale pentru edituri diverse.
Vreau panglica!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa parerea mea, funda, o merita Kali. Acesta este adevarul! Iulia1980 pe lana ca a spus enormitati ce nu au legatura cu subiectul, mai si cerseste nu stiu ce panglica. Nici macar n-are habar despre ce e vorba ca recompensa. Panglica-i una, funda este un pic mai deosebita.

| Mewlyn explică:

Nu, nu am încurcat figurile, le-am și scris în ghilimele. A încercuit la toata lumea greșeli de punctație. Nu înțeleg de ce a considerat ca ":" nu erau corect folosite.