| sebastiannnn a întrebat:

Cu ce pot sa sterg monitorul, tastatura, mouse, sa-l pastrez curat, fara praf. Pt laptop.

Răspuns Câştigător
| DianaIstratii a răspuns:

Mai intai de toate, stinge-l ca sa fie ecranul negru, astfel vezi zonele murdare. happy

Foloseşte o cârpă moale şi uscată pentru a şterge.o cârpă din microfibră ar fi cea mai bună alegere.

3. Dacă o simplă cârpă uscată nu ţi-a fost de folos, pe piaţă există o mulţime de soluţii de curăţare pentru display-urile LCD pe care le poţi folosi pentru ecranul laptop-ului tău. Dacă totuşi nu vrei să dai banii pe astfel de produse, poţi umezi cârpa într-un amestec de apă distilată şi o soluţie de 70% alcool izopropil. Amestecă apa distilată şi alcoolul izopropil în părţi egale (50/50) şi pune această soluţie într-o sticlă cu pulverizator, precum cea pe care o foloseşti când cureţi geamurile, apoi pulverizează pe cârpă, niciodată direct pe display. De asemenea, poţi folosi şi un amestec de apă distilată şi oţet în cantităţi egale (50/50).

Sper ca te-am ajutat happy...

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Poti sterge cu batiste de ochelari si cu o solutie speciala pentru curatarea electronicelor.

| DaniiAwe a răspuns:

Exista servetele pentru ochelari, care pot fi folosite si pentru monitor. Cat desptre tastatura si mouse... Nu am idee.