| dolyan a întrebat:

Cui i-a placut la nebunie filmul Avatar? Si de ce? Parerea maea este ca a fost un film super tare, impresionant, a avut si lipsuri, dar... a fost SUPER. A doua intrebare, cui nu i-a placut, si din nou, DE CE?

11 răspunsuri:
| love44katyp a răspuns:

Pai... efectele sunt superbe, dar subiectul este putin cam aberant

| PrivateGod a răspuns:

Mie sincer nu mi-a placut.Este adevarat, efectele speciale au fost de nota 10 dar in rest nu prea trezeste interes.

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Eu fac parte din categoria celor care nu le-a placut filmul Avatar. Probabil ca ma veti injura, dar mi s-a parut plictisitor. Bine, merita 1000 de Oscaruri pentru efectele speciale, dar povestea nu mi-a placut. Bine inteles, este parerea mea.

| PrivateGod a răspuns:

Mie nu mi-a placut.Este adevarat ca efectele speciale au fost de nota 10 dar in rest nu m-a atras.happy

| antonia09 a răspuns:

In afara de efecte speciale povestea in sine nu ar fi avut succes. Ar fi fost castigator poate la categoria cel mai prost film.

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Eu ador filmuu love struck
Mi-a placut din toate punctele de vedere. A fost si primul film pe care l-am vazut 3D, deci m-a impresionat si mai mult. Superb! love struck

| T!mea a răspuns:

Mie nu mi-a prea placut. Nu stiu ce gasiti voi asa superb in filmul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi.au placut foarte mult efectele totusi sunt de acord ca povestea a fost cam plictisitoare.

| Razvan a răspuns:

Nu mi-a placut.Prea mult accent pe efecte, prea putin pe interpretarea in sine a actorilorwinking

| AdeeXd a răspuns:

Mie nu mi-a placut! Pur si simplu! E urat!

| dolyan explică:

Dar chiar nimic din poveste nu v-a placut? de pilda expresia i see you, in italiana mi-a placut si mai mult eu ti vedo, pentru ca tin sa mentionez, l-am vazut fara subtitrare, ci dublat in limba italiana, ok, altceva, momentul in care plangeau toti pentru mortii lor, momentul in care natura le vine in ajutor si zice Neytiri: Eywa te-a ascultat! mai ales ideea de Dumnezeu care nu se implica sa ii ajute sa ii biruiasca pe pamanteni (cum a zis Neytiri)ci doar ajuta la pastrarea echilibrului! Nu v-a placut felul in care i-a vorbit Neytiri lui Jack prima oara: Tu ai o inima puternica, dar esti PROST(si multe altele), nu v-a placut ideea de comuniune cu natura? ideea ca acei "pterodactili"(scuze daca nu este asa) aveau un singur stapan de-a lungul vietii? ideea ca acele vietati isi alegeau stapanii, nu stapanii ii alegeau pe ei! Intreaba Jack: cum voi cunoaste care ma alege? Raspunsul: Toti ceilalti vor zbura, numai acela va incerca sa te omoare! Nu condamn ca nu va place filmul, dar spune-timi ce parere aveti de aceste idei care le-am scris, mie mi-se par idei bune, pe mine m-au pus pe ganduri, de pilda, Omul a fost creat sa stapaneasca animalele, dar dupa caderea in pacat, mai ales ajungand omul la o viata plina de pacate, natura nu il mai recunoaste ca stapan, in schimb, anumiti Sfinti, pana nu demult, au reusit sa supuna fiare, si le faca ascultatoare. Iar aici tot de aceasta comuniune se vorbeste, dar in contextul ca copacul sacru ar fi legatura dintre poporul Navi si natura. Astept raspuns. multumesc