| Faby3322 a întrebat:

Cum acumulez puncte pe TPU?

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Du-te la "intrebari frecvente" - le gasesti sus pe pagina TPU intre "blog" si "TPU wiki". Tot ce trebuie sa stii e acolo.
Practic, primesti puncte daca dai raspunsuri. Apoi, daca raspunsul tau ales castigator, respectiv daca raspunzi foarte repede (esti primul sau al doilea...al cincilea) primesti mai multe puncte. De asemenea, daca raspunsurile tale sunt votate. In fine, du-te acolo pentru ca ti se explica in detaliu.

12 răspunsuri:
| daniel10vasilca a răspuns:

Raspunde la intrebari primuuwinking laughing

| AndreYoman a răspuns:

Raspuns din FAQ:
"Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza - cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
al doilea - 40 de puncte;
al treilea - 30 de puncte;
al patrulea - 20 puncte;
al cincilea raspuns - 10 puncte."
Fundoi?

| Shopiaalin a răspuns:

Raspunzi la intrebari multe cu raspunsuri bune
daca raspunzi primul la o intrebare primeste mai multe puncte daca raspunzi al 2 mai putin si tot asa si incearca sa iei cat mai multe funde(le obtii atunci cand, cel care pune intrebarea si primeste mai multe raspunsunri si celui mai bun raspuns ii da funda)
sper ca te-am ajutat
funda?

| ioana1704 a răspuns:

Punctele se acumuleaza ajutand, adica raspunzand la intrebari si avand rasunsuri castigatoare.

| XxSweetDreamxX a răspuns:

Prin funde si prin foarte multe raspunsuri.

| Mirruna a răspuns:

Dand raspunsuri, punand intrebri happy.

| mnia a răspuns:

Fiind activ,dand raspunsuri corecte, bune, folositoare.

| KoreaJapan a răspuns:

Nu ti-ai facut cont pe TPU doar pentru a acumula puncte,ci pentru a ajuta anumite persoane. Daca totusi nu ti-ai facut cont pentru a ajuta, pentru a acumula puncte trebuie sa raspunzi primul la anumite intrebari sau al doilea, al treilea... si mai primesti cate 100 de puncte cand primesti cate o fundita. Pe aceea o primesti daca cel caruia i-ai dat un anumit raspuns considera ca i-ai fost de mare ajutor.

| Simona a răspuns:

Raspunzand la intrebari!

| Yzzza a răspuns:

Raspunzi la intrebarile celorlalti(daca raspunzi primul primesti mult mai multe puncte decat daca ai raspunde al 6-7-lea).Mai primesti puncte daca dai niste raspunsuri foarte bune si folositoare, iar acea persoana iti declara raspunsul castigator(adica iti da fundita aceea portocalie). funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctele le acumulezi raspunzand la cat mai multe intrebari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunzi la intrebari