| 875458439543579 a întrebat:

Cum as putea "lega" televizorul de laptop...stiu ca este un program Smart Share dar pe sait-ul de la LG Romania nu este, unde il gasesc dar sa fie sigur. Si cu ce cablu as putea?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un cablu HDMI, dar tv-ul sa fie neaparat plasma.Tv-urile cu tub nu au intrarea potrivita. Acel cablu hdmi se conecteaza un capat la laptop si un capat la plasma ceea ce la un tv cu tub nu poti.Si nu trebuie descarcat nciun program.

| KALASHER a răspuns:

Televizorul tău trebuie să aibă un cablu HDMI(în general) e posibil să fie conectat la DVD player și să nu îl vezi... dacă te uiți bine la laptop ai un spațiu unde se poate introduce cablul respectiv(nu usb) și schimbi AV-ul... sper că te-am ajutat, baftă

P.S: dacă îl folosești doar pe post de monitor nu ai nevoie de nici un soft

| QuickSilvers a răspuns:

Salut. In principiu, poti "lega" cele 2 device-uri prin cablu HDMI, VGA, sau DVI, asta in cazul in care ambele au acelasi port. Daca vrei sa folosesti TV-ul pe post de monitor, nu ai nevoie de soft, se face din laptop, unde ai optiuni de clone sau extend desktop.

| 875458439543579 explică:

Televizorul meu este led...si la laptop nu am iesise HDMI sau DVI, si nici televizorul nu are iesire HDMI. Dar imi voi cumpara un USB si asa ma voi uita la filme, etc... Oricum multumesc happy