| codrutz0000 a întrebat:

Cum as putea restarta Bios-ul?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"restarta Bios-ul"...nu exista asa ceva! Exista resetare, a drac ea de limba romana! Depinde despre ce BIOS e vorba! Cand o sa stiti sa puneti intrebari, o sa primiti raspunsuri!

| codrutz0000 explică (pentru K0sti):

Da ba resetare bios P4M900 Biostar...

| Bledard a răspuns:

Salut. Incearca sa fii mai concret. De exemplu poti explica care e problema ta, ce configuratie ai (laptop sau PC) si cum ai ajuns la concluzia ca trebuie restartat BIOS-ul. BIOS-ul poate fi resetat la setarile din firma prin bootare in meniul grafic sau la unele placi de baza prin scoaterea pentru cateva minute a bateriei CMOS.

| codrutz0000 explică (pentru Bledard):

Pai am aflat de curand ca Bios-ul de la pc-ul meu nu mai functioneaza corect cu HDD-ul, si mi-a fost sugerata restartarea bios-ul sau o defragmentare, si nu stiu cum se facehappy