| AleandraIleana98 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac si eu un blog? Cum au vedetele andreeabalan.ro sau din astia.Nu vreau sa fie de vedete dar nu stiu cum as putea sa il fac? Vreu sa pun aspecte frumoase.Cine imi explica pas cu pas cum sa il fac primeste fundita

Răspuns Câştigător
| DanSor a răspuns:

1. extensia. ro (ex.:. tv,. com,. net, etc...) e domeniu care se plateste lunar, trimestrial sau anual, depinde cine-ti furnizeaza domeniul respectiv

2. poti sa-ti faci blog pe site-urile specializate care sustin pe platforma lor (servere) blog-ul tau sau a altora:
- www.blogspot.com (ex.: www.123.blogspot.com -> 123 - reprezentand contul tau)
- www.blogger.com
- www.blog.com
- www.blogratuit.ro
- www.wordpress.com
- www.bloging.ro
... unele sunt site-uri de blog-uri gratuite sau platibile.

3. pe blog poti pune orice, oricat, oricand si de oriunde... atat timp cat respectii termenii pe care tii impune "site-ul"

PS: spor la treaba si anunta-ma printr-un PM cand ai blog-ul tau, voi posta cu placere;)
O zi placuta si ne mai auzim :)

4 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Https://www.blogger.com/start
si dai pe create a blog
si ti-l personalizezi

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Daca afli pls anuntama si pe mine

| Dumb0 a răspuns:

Fa`ti pe blogspot.ro sau pe wordpress.com
nu ai cum sa ai ceva gen andreeabalan.ro pentru ca trebuie sa dai bani pe domeniu.