| SweeTLemon a întrebat:

Cum as putea sa pun o poza ca fundal (skin) pe hi5?

11 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Te duci la profilul meu >> modifica aspectul >> creare un aspect pentru profil (coltul dreapta sus) >>Pagină globală
Fundal de pagină si dai browse prin pc si alegi poza respectiva (. gif sau. jpg între 1x1 şi 1600x900 pixeli)

Sa fii atent/a la indicatiile pentru poza altfel e posibil sa nu functioneze.

| Giuly_3112 a răspuns:

Fundal cu tine, skinuri din hi5 sau skinuri ce le gasesti pe google? Iti raspund la toate :))

Daca vrei fundal de la ei: te duci la modifica aspectul si acolo gasesti.

Daca vrei fundal cu tine sau cu altcineva tot la modifica aspectul si cauta sus creare un aspect pentru profil. Prima data dai un nume skinului si dupa aceea te uiti la pagina globala. La browse pune ce imagine vrei tu, dupa aia un pic mai jos pune puctul ala negru la mijloc, dupa aia atasare: fixat si repetare: in jos.

Daca vrei aspecte gasite de pe net: cate siteuri stiu :))) http://www.dek-th.com/skin-hi5/view/1-skin-hi5-converse-pink doar copiezi codul si il pui in hi5. Sper ca te-am ajutat! :)

| Giuly_3112 a răspuns:

Imi pare rau, m-am gabrit si nu am scris bine dar sper ca ma intelegi happy

| onofrei89 a răspuns:

Intri aici(cel mai simplu): http://www.imagenesparahi5.org/index.php?qqq=subir_imagen te duci un pic mai jos unde scrie browse si iti bagi poza din pc-ul tau acolo si o sa-ti apara niste chestii.Iti spun ce trebuie sa cauti.Are scris deasupra unor coduri : Para usar en comentarios(ca sa folosesti in comentarii) Para decorar tu perfil (ca sa iti decorezi profilul) adica sa iti apara doar ca poza pe pagina nu ca fundal.Para fondo de tu perfil - Mosaico (pentru fondul profilului tau mozaic adica sa-ti apara nu doar una. Dar aici depinde de cat este de mare poza. Daca este mai mare o sa-ti apara de vreo 2 ori. Dar de cate 2 ori nu stiu daca ma intelegi. O sa fie lipita de pagina. Daca cobori sa ti se vada nasul sau stiu eu din poza.Nu o sa te urmareasca poza cu cat te duci mai mult in jos.Para fondo de tu perfil - Centrado:(pentru fondul profilului tau-in centru) cred ca intelegi aici.Deci eu cred ca cel mai potrivit ar fi ala mozaic.Asa si copii codul de sub chestia cu mozaic si te duci pe profilul tau la editare profil (daca ai hi5 ul in romana) daca nu este a doua optiune de pe profil la chestiile alea din partea stanga sub poza.Acolo la prima sectiune are un chenar cu "despre mine" sau daca ai in engleza (about me) te duci acolo dai un space sa se separe codul de celelalte coduri folosite anterior si dai paste codului acolo si apoi salvare profil(save profile). Acolo se baga de obicei codurile pentru toate chestiile pe care vrei sa le pui pe profilul tau.Melodii poze etc.:D

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe profilul tau hi5 dai click pe modifica aspectul si sus in dreapta crie creare ONU aspect pentru profil si dai click acolo

Alte răspunsuri