| Piq a întrebat:

Cum credeti ca se va descurca in jocuri urmatoarea configuratie xD? :
amd athlon x2 240 oc'd 3.5ghz
ati hd 5670
ram 2gb ddr3 1333mhz
placa de baza asrock m3a785gm-le/128 mb
? dau 10 funde laughing)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ar trebui sa se miste bine. Acum depinde si de cati bani vrei sa dai pe el.La jocurile pe care le-ai da tu, ar rula(depinde si de rez monitor) la ex:1024X760 foarte bine, chiar si la high unele dintre ele-gen nfs si ba chiar si gta 4. Crysis si metro 2033 sunt jocuri gpu killer, s ca sa le rulezi decent ar trebui sa dai min 700-800 lei numai pe placa video.Mafia 2 va rula bine la high, cu conditia sa ai dezactivat physx si ambient(ceva cu ambient era la setari). Deoarece:ambient ala ia vreo 8-14 fps iar physx in misiuni ia si jumatate sau mai mult din fps. oricum, ar trebui sa poti juca nfs shift 1 pe la 30-40 fps high; gta 4 high:20-30 fps etc.(sa nu confunzi high cu ultra)

| Piq explică:

Sa zicem crysis,nfs-uri, metro 2033, call of duty, mafia 2, gta 4, si alte din astea scoase acum ion 2009, 2010 xD

| rick a răspuns:

Depinde ce jocuri.