| happiness a întrebat:

Cum dau unistall la messenger ca sa instalez alta versiune? plss helpppp

Răspuns Câştigător
| mhg a răspuns:

Intri in meniul START -> Settings -> Control Panel -> Add or Remove Programs -> Cauti in lista aceea de programe "Yahoo Messenger" si dai click pe el, iar apoi apesi pe "Change\Removed" si mai incolo banuiesc ca te descurci.

PS: Sper ca ti-am fost de ajutor!

14 răspunsuri:
| RloveR a răspuns:

Start-Control Panel-Add or remuve programs big grin
Funda? devil

| BamBum_3904 a răspuns:

Nu este neaparat sa dai uninstal poti doar sa instalezi noua versiune peste cea veche. Dar daca vrei sa dai uninstal intri in Control Panel apoi la Add or Remove Programs cauti Yahoo Messenger si dai remove.
Sper ca te-am ajutat

| JuSsTloV3 a răspuns:

Dai meniu -control panel-Add or remove program... si cauti si tu pe acolo messu si dia uninstsall. apoy intri pe site de al yahoo unde sa descari ala d isntal si gata (:

| sy46 a răspuns:

Start->Control Panel->Programs and Features
acolo iti apare o lista cu toate programele. cauti Yahoo Mess. si dai dublu-click stanga pe el

| marius297 a răspuns:

Cand instalezi noul messenger se sterge automat versiunea vechewinking

| Vizitiul a răspuns:

Te duci jos in dreapta la start, pe urma control panel, pe urma "add or remove programs". Cauti in acea lista messenger-ul, iar undeva in dreapta iti apare "remove", accesezi aceasta optiune, astepti dezinstalarea si dai finish. Cam asta ar fi.

| stweety10 a răspuns:

Intri la Control Panel dai Add or Remove Programs cauta Yahoo Messenger si dai unistall.

| roxy_2350 a răspuns:

1. inchizi messul
2. te duci in control panel
3. dai la add remove programs si dai remove (dezinstalare) la mes
4. si dupa aceea instalezi altul

| Vero1996 a răspuns:

Inntri In C:/ dai program files si intri la yahoo! sh cauti UNWISE sh urmezi instructiunile

Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| jorry4 a răspuns:

Start = Control panel = ADD or remove programs = dai rotita de la maus pana jos de tot `= Click stanga = Change/Remove

asta e pentru windows XP

pentru windows 7

ma contactezi

imi dai mesaj TPU

| DeniiiD a răspuns:

Nu e nevoie sa il dezinstalezi. El se va suprapune happy

| sinblade27 a răspuns:

Intra in control panel si cauta add remove program in xp si my computer pe bara de meniu gasesti uninstal or change ceva de genu ...cauti in lista acolo si dai remove la messenger

| Petronela a răspuns:

Intra in Start apoi Control Panel si apoi Add or remuve programs si gata. fundita?