| adee_8962 a întrebat:

Cum dezactivez Internet Explorer? [fundoi]

Răspuns Câştigător
| ToxicGirl a răspuns:

Intri la control panel. dupa pe add or remove programs...si acolo is programele pe care le ai.etc.si cauti internet explorer si dai remove happy

13 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Internet explorer este un progam al calculatorului si nu merge dezinstalatbig grin

| Troll a răspuns:

Iti formatezi calculatorul si iti instalezi Ubuntu...

Deschide orice alt browser si cand il pornesti o sa iti zica ca nu este default browser si te intreaba daca vrei sa il faci default sau nu
Dai ok si gata

| rater1994 a răspuns:

Nu-l deactiva ca internet explorer ii pentru win adica nul dezactiva ca vei avea pb si nu vei sti sa r elrez dacal dezactivezi o sa ai fundalu negru cand dai rr la pc si nu-s daca sti sal faci...lasal asa fa-ti ca browser google chrome

| MaryuZ a răspuns:

Control Panel - > Programs and features - > Turn Windows features on or off si selectezi Internet Explorer.

| Killpro a răspuns:

Intri in start si aolo ti-a pare programe implicite, dai pe el si dai sus de tot programe instalate.acolo tia pare remove, delete si de acolo

| xXDVDXx a răspuns:

Mergi la START->Control Panel->Add or Revome Programs->Astepti pana se incarca si cauti pe acolo Internet Explorer->Click pe el o data->Revome(Change/Revome)->Astepti->Ai Terminat

| Alexandra1D a răspuns:

In folderul Internet Explorer trebuie sa ai instalare si dezinstalare, atunci, daca ai deschizi dezinstalare (uninstall) si urmezi pasii. Succes! Funda big grin

| adee_8962 explică:

Thx all big hug v-as da la toti fundita da` n`am cum laughing Ms mult :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti sa-l dezactivezi dar iti pot spune cum sa-l dezinstalezi, trebuie sa parcurgi uramatori pasi: start - control panel - add or remove progams - add/remove windows componentes apoi debifezi internet explorer si dai next si finish, mai poti dezinstala si :
-MSN Explorer
-Outlook Epress
-Windows Messenger
daca vrei sa revi la unul dintre ele cum ar fi internet explorer te intori inapoi il bifezinext si finish, daca simti ca ceva nu este in regula cu navigarea pe net instalezi internet explorer, celelalte 3 aplicatii nu au deaface cu internetul mai ales daca nu le-ai folosit pana acum nu cred ca ai sa le folosesti vreodata, S per ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi sa-l dezinstalezi, atunci dai pe butonul Start, selectezi Control panel si apoi dai click pe Add or remove programs.
Iti va aparea o lista cu programele din pc-ul tau si la Internet explorer dai dublu click si il dezinstalezi de tot.

Iti recomand sa folosesti Opera, e rapid si deloc complicat.
Il poti downloada de pe site-ul oficial www.opera.com
Daca nu ai alt browser in afara de Internet explorer te sfatuiesc ca intai sa instalezi Opera si apoi sa dezinstalezi Internet Explorerul.
sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul pe care l-ai primit de la mine functioneaza in windows xp, in alte sisteme de operare nu am incercat pentru ca eu folosesc windows xp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internet Explorer e o componentă integrantă a sistemului de operare Windows și nu poate fi dezactivat/(stins parțial) ca aplicație decât în 7. În XP sau Vista n-ai ce să faci. Din Add/Remove Programs e riscant. Nu faci nici mare brânză și odată cu ștergerea lui IE poți afecta buna stare/funcționalitate a altor programe ce depind de el, de obicei existând. Poți să nu-l folosești pur și simplu, dacă nu te încurcă. Folosești alt browser și cu asta b-asta, de aici: www.browserchoice.eu

| JuviaChan a răspuns:

Intri pe start, si dai pe settings.acoloiti apare control panel.Acolo ai mai multe "fisiere". Intri pe "add or remove programs"si acolo ai toate programele din computerul tau.Cauti "internet explorer". cand il gasesti dai un singur clic pe el.Osa se faca albastru.In colt o sa iti apara un buton cu remove dai clic pe el si asta e tot.